روش‌های زیبا ماندن پوست
رازهای برخورداری از پوست زیبا و جوان با طب سنتی

بایروز به نقل از تسنیم در این مطلب، به تاثیر نوع غذا خوردن و وضعیت کبد بر جوانی و شادابی پوست می‌پردازد و توصیه‌های کاربردی و ساده برای برخورداری از پوستی زیبا ارائه می‌کند.

دیدگاه طب سنتی و پزشکی نوین در رابطه با شادابی پوست، رنگ، حالت‌ها و بیماری‌های پوستی تفاوت‌های زیادی دارد و کاملا با هم تفاوت دارند. از دیدگاه طب سنتی پوست و حالت‌های آن نشان‌دهنده‌ی سلامت و سلامتی اعضای درون بدن مانند کبد است.

پرخوری عامل زشتی و بد حالتی پوست

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی شادابی و طراوت پوست اثرگذار است، مقدار، نوع و کیفیت غذایی است که مصرف می‌کنیم. پرخوری، روی هم خوری و مصرف غذاهای فست فودی باعث بی‌طراوتی و بد حالتی پوست می‌شود. از طرفی مصرف به اندازه مواد غذایی طبیعی و سالم که مناسب مزاج هر شخص است، باعث زیبان شدن و جوان ماندن پوست می‌شود.

پرخوری عامل زشتی و بد حالتی پوست
پرخوری عامل زشتی و بد حالتی پوست

کسانی که علاقه به داشتن پوستی زیبا و باطراوت هستند لازم است توجه کنند که «پرخوری» عاملی است که از رسیدن به این هدف جلوگیری می‌کند و باعث زشتی و بد حالتی پوست می‌شود. پرخوری افزون بر این باعث چاقی و از بین رفتن تناسب اندام است.

«حضرت عیسی از شهری می‌گذشت و در آن مرد و زنی را دید که به روی هم فریاد می‌زنند. به آنان گفت: مشکل شما چیست؟». مرد گفت: «ای رسول خدا، این همسر من است و هیچ بدی ندارد بلکه زنی صالحه است. اما من دوست دارم از او جدا شوم». عیسی گفت: «پس مشکل این زن چیست؟». مرد گفت: «با وجود اینکه پیر نیست اما صورتش شکسته و فرسوده شده است».

عیسی گفت: «ای زن! آیا دوست داری که شادابی چهره‌ات بازگردد؟». زن گفت: «آری». پس به او گفت: «هر وقت غذا می‌خوری مواظب باش که سیر نشوی زیرا غذا اگر در معده و شکم زیاد شد و زیادتر از اندازه گردید طراوت صورت را از میان می‌برد». زن این کار را انجام داد و شادابی به صورتش بازگشت.

پیامبر اکرم (ص)

سلامت کبد عامل مهم زیبایی پوست

برای داشتن پوستی شفاف و با طراوت، اصلاح کبد و حفظ سلامت آن، کاملا ضروری و بسیار مهم است. در صورت ابتلا به «کبد چرب» باید به سرعت بر اساس روش‌های طب سنتی اقدام به درمان آن کرد.
عوامل زیادی در بروز بیماری کبد چرب دخیل هستند. برای درمان قطعی و دائمی کبد چرب، باید عواملی که باعث ایجاد و تشدید این بیماری هستند حذف شود. به این منظور ترک نوشیدن مایعات بین غذا و بلافاصله بعد از غذا و همچنین ترک نوشیدن آب یخ بسیار مهم و ضروری است.

کبد چرب - کبد سالم
کبد چرب – کبد سالم

برای تقویت و تنظیم عملکرد کبد، جایگزین کردن روغن‌های سالم (روغن زیتون، روغن کنجد، روغن زرد، روغن شحم گاوی و روغن دنبه) به جای روغن‌های جامد و مایع موجود در بازار لازم است. برای پیشگیری از بروز بیماری‌های کبدی و درمان کامل مشکلات کبدی «سرکه انگبین عسلی» در منابع مختلف طب سنتی ذکر شده و همواره نتایج مثبتی برای مصرف کنندگان در پی داشته است.

سرکه انگبین عسلی
سرکه انگبین عسلی

طرز تهیه سرکه انگبین عسلی: ۲ واحد عسل طبیعی، ۲ واحد عرق نعنا (یا واسط دیگر طبق مزاج) و ۱ واحد سرکه طبیعی را با هم مخلوط شود. مخلوط حاصل را به صورت شربت با آب ترکیب کرده و میل فرمایید.

استاد حسین خیراندیش

کسانی که به کبد چرب مبتلا هستند با مصرف سرکه انگبین عسلی طی ۳ ماه علاوه بر بهبود عملکرد کبد، شاهد آثار مثب زیر در بدن خود می‌شوند:

  • رفع سیاهی دور چشم
  • برطرف شدن سفیدی رو زبان
  • از بین رفتن خارش بدن
  • کاهش ریزش موی سر مردانه
  • برطرف شدن سردردهای صفراوی
  • بهبود هر مشکل دیگری که بر اثر سوء مزاج صفراوی، سوداوی و دموی ایجاد شده باشد

تذکر بای‌روز: برای درمان بیماری همواره به طبیب یا پزشک با تجربه مراجعه فرمایید و از خود درمانی پرهیز کنید. این مطلب که از صحبت‌های اطبا جمع آوری شده است، یک توصیه عمومی بوده و به هیچ عنوان جایگزین درمان توسط متخصص نمی‌باشد.