خواص عنبر نسارا
خواص عنبر نسارا، درمان عفونت های شدید

عنبر نسارا، مدفوع الاغ ماده است که در فصل بهار جمع آوری می‌شود. نام دیگر آن ماچه الاغ است.

خواص درمانی عنبر نسارا برای بیماری‌های عفونی از قدیم در طب سنتی مشخص شده بود. ابن سینا، دود آن را برای درمان بیماری‌های عفونی تجویز می‌کرد. پزشکی نوین هم با انجام آزمایشات دقیق به خواص درمانی این ماده پی برده است. به عنوان مثال با انجام تحقیقات آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خواص آنتی‌اکسیدانی، آنتی‌باکتریال (ضدباکتریایی)، ضدقارچ و ضدالتهابی و خواص ضدمیکروبی عنبر نسارا مشخص شد.

چرا عنبر نسارا حتما باید در فصل بهار جمع آوری شود؟

خواص عنبر نسارا

الاغ ماده در فصل بهار گیاهان دارویی مختلف را در طبیعت می‌خورد. بنابراین با دود کردن سرگین آن، به طور غیر مستقیم، دود گیاهان دارویی مختلف که هر کدام خواص بی‌نظیری دارند وارد بدن می‌شود. البته این دود بوی خوشایندی ندارد!

چرا عنبر نسارا از الاغ ماده باید باشد؟

طبع مریضی و عفونت گرم است و طبع الاغ ماده خنک است. بنابراین سرگین الاغ ماده می‌تواند طبع بیمار را به تعادل نزدیک کند. ولی طبع الاغ نر گرم است. اگر سرگین الاغ نر برای بیماری‌های عفونی استفاده شود، باعث تشدید بیماری می‌شود.

چگونه از عنبر نسارا استفاده کنیم؟

عنبر نسارا را مانند اسفند روی آتش قرار داده و دود حاصل از آن را با توجه به داخلی یا خارجی بودن عفونت و بیماری، استنشاق کرده یا  با بدن (بخشی که دچار عفونت و بیماری شده) تماس دهید. دود باید حتما به محل عفونت برسد تا اثرگذار باشد.

دود عنبر نسارا برای درمان چه بیماری‌هایی استفاده می‌شود؟

سرماخوردگی، درمان سینوزیت، درمان میگرن و سردرد، درمان کهیر، اگزما، هر نوع خارش پوستی، در درمان و بهبود زخم ختنه، زخم‌های پس از سوختگی، در درمان خون‌دماغ، گوش‌درد و عفونت گوش، بهبود علائم صرع، کاهش خونریزی، کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه، عفونت‌های واژینال (دود باید با بدن تماس پیدا کند) بانوان بیماری‌هایی هستند که با دود این ماده قابل درمان و بهبود هستند.

همچنین قارچ پوستی، قارچ واژینال، درد دندان مخصوصا اگر به دلیل عفونت باشد با این ماده قابل کنترل و درمان هستند. عنبر نسارا باعث آسانتر شدن زایمان طبیعی، دفع جنین مرده از بدن زن، کمک قابل توجه به مشکلات تنفسی مثل آلرژی فصلی و تنگی نفس، از بین بردن دانه‌های آبله‌مرغان، از بین بردن گل‌مژه و عفونت چشم، از بین بردن ویروس‌های معلق در هوا (ضدعفونی کردن فضای داخل اتاق)، جلوگیری از واگیر بیماری‌ها، کمک به درمان مخملک، سیاه‌سرفه یا یرقان کودکان می‌کند و تبخال را برطرف و از ترکیدن تبخال پیشگیری می‌کند.

همانطور که مشاهده می‌شود، این ماده با وجود ارزان سادگی مصرف، اثرات بی‌نظیری برای درمان عفونت از خود نشان داده است. نکته اصلی و مثبت مصرف این ماده، بدون عوارض و خطر بودن مصرف آن است (البته اگر از سرگین الاغ نر یا سرگین جمع آوری شده در فصلی غیر بهار استفاده نشود).

با توجه به شرایط توضیح داده شده در این مقاله، حتما باید این محصول را از شخص یا فروشگاه کاملا مطمئنی تهیه کنید تا به جای درمان بیماری، گرفتار مشکلات بیشتری نشوید. فروشگاه اینترنتی بایروز، با ارتباط مستقیم با تامین کننده کاملا مطمئن و با وجدان، خرید عنبر نسارا اصل و مطمئن را به شما پیشنهاد می‌دهد.