درمان لاغری با دارو یا گیاهان دارویی؟
درمان لاغری با دارو یا گیاهان دارویی؟

درمان لاغری با دارو اولین فکری است که یک فرد لاغر پس از نا امیدی از چاق شدن صورت یا اندام، به آن فکر می‌کند. اما داروهای لاغری به چاقی انواع مختلفی دارند.

یکی از عمل‌های شایع زیبایی که اکثرا در خانم‌های جوان انجام می‌شود، عمل‌های زیبایی برای چاق شدن صورت است. اکثر افراد دوست دارند صورت‌هایی پّر داشته باشند و برای اینکه سریع این اتفاق بیفتد به سراغ تزریق ژل می‌روند اما متاسفانه این کار عوارضی نیز دارد. بسیاری از مراکز از ژل‌هایی با قیمت ارزان و کیفیت پایین استفاده می‌کنند که مورد تایید وزارت بهداشت نیست. شخص پس از تزریق شاید به هدف خودش که چاق شدن صورت است رسیده باشد اما متاسفانه زمانی نمی‌گذرد که عوارض این کار به سراغش می‌آید.

همینطور خیلی از افراد برای چاق شدن سایر قسمت‌های بدن به سراغ تزریق چربی و جراحی پروتز می‌روند اما این کار نیز اگر در مکان‌های درست انجام نشود دارای عوارض است و حتی ممکن است بعد از حدود یک ماه از تزریق چربی، مقدار چربی تحلیل برود و فرد مجبور شود مجدد تزریق کند و هزینه بپردازد.

درمان لاغری با مصرف چه داروهایی امکان پذیر است؟

در ادامه چند روش درمان لاغری با دارو را به شما معرفی می‌کنیم.

چاق شدن با قرص و دارو
چاق شدن با داروهای شیمیایی

تزریق انسولین باعث چاق شدن می‌شود

بسیاری از افراد بعد از تزریق انسولین، چون احساس کاهش قند خون می‌کنند سریعا حجم زیادی از مواد غذایی را می‌خورند که همین باعث می‌شود این افراد دچار افزایش وزن شوند.

کورتون موجب افزایش وزن می‌شود

حتما دیده‌اید افرادی که داورهای کورتون دار مثل بتامتازون و دگزامتازون مصرف می‌کنند بعد از مدتی چاق می‌شوند، یکی از دلایل این موضوع این است که این داروها باعث می‌شوند فرد کم تحرک شود. همینطور مقدار کالری‌ای که این افراد دریافت می‌کنند از مقداری که می‌سوزانند بیشتر است و همین امر باعث چاق شدن می‌شود.

داروهای ضد افسردگی و چاق شدن

خیلی‌ از افرادی که دچار افسردگی می‌شوند میل به غذا ندارند و دچار کاهش وزن می‌شوند اما وقتی شروع به خوردن داروهای ضدافسردگی می‌کنند به یک باره چاق می‌شوند

داروها باعث می‌شوند که فرد هر چه میخورد احساس سیری نکند و اشتهایش نیز افزایش یابد. علاوه بر این، این داروها باعث کاهش سوختن کالری در بدن می‌شوند.

تا اینجا درباره سه روش درمان لاغری با دارو صحبت کردیم اما هر سه راه همراه با عوارض هستند، برای تزریق که حتما باید به مراکز درست مراجعه کرد و داروها را نیز نمی‌توان خود سر مصرف کرد. علاوه بر این تمام داروهای شیمیایی عوارض دارند.

پس برای چاق شدن از چه راهی استفاده کنیم که خطر و عوارض نداشته باشد، هزینه کمی داشته باشد و سریع جواب بدهد ؟!

درمان لاغری با دارو‌ی گیاهی یا گیاهان دارویی

ما در اینجا به بهترین، سریع‌ترین و بی‌خطر ترین راه افزایش وزن اشاره می‌کنیم. راهی مطمئن که توسط پژوهشگران گیاهان دارویی توصیه می‌شود.

چاق شدن با داروهای گیاهی
چاق شدن با داروهای گیاهی

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی  یک محصول کاملا گیاهی را با کمک بهترین متخصصین ارائه کرده که می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. این دارو اشتها آور است و باعث تقویت سیستم ایمنی و استخوان بندی فرد نیز می‌شود. کاملا گیاهی است و هیچ عوارضی ندارد در ضمن برای تمامی سنین نیز مفید است. برای آشنایی با بهترین داروی گیاهی افزایش وزن کافیست کلمه پودر چاقی گیاهی سوپر پلنت را در جعبه جستجو زیر وارد فرمایید:

تجربه موفق چاق شدن صورت و اندام

شما چه روش‌هایی برای چاق و زیبا شدن صورت و اندام خودتان را تجربه کرده‌اید؟ کدام یک از روش‌ها موفق و کدام یک ناموفق بوده‌اند؟ لطفا تجربه‌های گران‌بهای خود را با ما و دیگر خوانندگان این مطلب در میان بگذارید.