درمان قطعی ریزش موی سر
درمان قطعی طاسی و ریزش موی سر به زودی

آیا جلوگیری و درمان قطعی ریزش موی سر حقیقت دارد؟ آیا به زودی شاهد رویش مجدد موی سر و درمان قطعی طاسی از طریق دارو و بدون جراحی و کاشت مو خواهیم بود؟ علم پزشکی طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری به خود دیده است که موجب درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات بشر شده است. اما وقتی نوبت به ریزش مو و طاسی می‌رسد، شرایط بسیار ناامید کننده می‌شود. اگر شما نیز از ریزش مو یا طاسی رنج می‌برید، حداقل یک یا چند بار برای درمان این مشکل به پزشک مراجعه کرده یا در اینترنت جستجو کرده‌اید.

در حال حاضر درمان قطعی طاسی وجود ندارد

در ابتدا اجازه دهید کمی واقع بین باشیم. تمامی داروهای موجود در بازار صرفا کنترل کننده و تقویت‌کننده هستند. اگر ریزش موی شما ارثی و شدید باشد احتمالا هیچ دارویی برای شما به طور کامل رضایت بخش نخواهد بود. اما در این مطلب یک خبر خیلی خوب برای شما داریم. دستاوردهای جدید پزشکی در زمینه ریزش مو که به تازگی کشف شده است، موجب رشد مجدد 90 درصدی موی سر تنها در پانزده روز شده است!

محققین دانشگاه کارولینای شمالی موفق به کشف میکرو آران‌ای (miRNA) جدیدی شده‌اند که به رشد مجدد مو کمک می‌کند. این مولکول miR-218-5p نام دارد و در آزمایش‌های اولیه نتایج مثبتی از خود نشان داده و می‌تواند گزینه خوبی برای استفاده در ساخت داروهای رشد مجدد موی سر در آینده باشد.

طبق مطالعات صورت گرفته، پس از ریزش مو فولیکول‌های مو به طول کامل از بین نمی‌روند. بلکه به دلیل کاهش جریان خون در آن منطقه تحلیل می‌روند. این یعنی اگر شرایط برای رشد مو مجددا فراهم شود، سلول‌های پوستی محتوی مو می‌توانند دوباره پر شوند و به رشد مجدد مو بپردازند.

درمان قطعی طاسی و ریزش موی سر
پس از ریزش مو فولیکول‌های مو به طول کامل از بین نمی‌روند و در صورت فراهم شدن شرایط مجددا فعال می‌شوند

دانشمندان موفق شده‌اند با تحریک سلول‌های پوستی در نمونه‌های آزمایشگاهی، به روشی برای رشد مجدد مو با سرعت بالا دست پیدا کنند. این روش منجر به رشد مجدد 90 درصدی مو در فاصله 15 روز شد که نتیجه‌ای بسیار جذاب و امیدبخش است.

در این روش افزایش miR-218-5p علاوه بر اینکه موجب افزایش کارایی فولیکول‌ها می‌شود، از عواملی که جلوی کار کردن فولیکول‌ها را میگیرد نیز جلوگیری می‌کند. طبق ادعای این دانشمندان، دوز کوچکی از این درمان می‌تواند به دارویی موثر برای درمان طاسی تبدیل شود. طبق گزار اعلام شده، این روش در آینده نزدیک وارد فاز آزمایش انسانی خواهد شد.

پیشنهاد بایروز برای درمان ریزش موی سر

تا زمانی که داروی قطعی ریزش مو به طور رسمی وارد بازار شود بهترین اقدامی که می‌توانید انجام دهید، رعایت اصول تغذیه و اصلاح مزاج و استفاده از محصولات تقویت موی گیاهی برای غذا رسانی به ریشه مو و افزایش جریان خون در اطراف ریشه مو است.