بهترین شیوه‌های استفاده از پودر دارچین در آشپزی

شاید شما هم عمه یا خاله‌ای دارید که طعم غذاهای او را با هیچ‌کس عوض نمی‌کنید. آیا تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که دلیل طعم و عطر خوب غذاهای او چیست؟ ما جواب این سوال را می‌دهیم که از این پس خودتان هم بتوانید غذایی خوش‌طعم و معطر بپزید. در ادامه با کاربرد پودر دارچین و روش استفاده از آن در آشپزی آشنا خواهیم شد.

ادویه‌ها دلیل اصلی طعم و عطر غذاها هستند. اما یکی از سرآمدترین ادویه‌هایی که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند؛ پودر دارچین است. شاید به نظرتان عجیب باشد اما ادویه پودر دارچین در‌واقع پوسته یک درخت است.

درخت‌هایی که پس از دو سال پوست آنها را جدا می‌کنند و به شکل تکه تکه خشک می‌شود. سپس این پوسته درخت خشک‌شده؛ با عطر و طعم‌خوش خود دارچین نام می‌گیرد. جالب است بدانید که از ادویه دارچین در انواع غذاها، دسرها و شیرینی‌جات استفاده می‌شود.

تازه با این ادویه می‌توانید دمنوشی بسیار خوش‌عطر و آرامش‌بخش را تهیه‌کرده و به‌عنوان عصرانه میل کنید. اما در ادامه با ما همراه باشید تا درباره غذاهایی با ادویه پودر دارچین بیشتر توضیح دهیم.

مرغتان را با شیوه‌ای جدید با دارچین بپزید

دیگر از اینکه فرزندان‌تان چلو‌مرغ یا ته‌چین مرغ نمی‌خورند؛ گلایه نکنید. شاید دلیلش بوی بد مرغ در غذا باشد. درست است؛ شاید نتوانسته‌اید غذای‌تان را طوری بپزید که بوی مرغ از بین برود. البته ممکن‌است آن‌ها از طعم مرغ و رب خوششان نیاید. هنوز هم نمی‌دانید راه‌کارش چیست؟

در اینجا کاربرد پودر دارچین در مرغ را برای شما توضیح می‌دهیم که از این به بعد مرغی خوش‌طعم و خوش‌عطر را برای خانواده‌تان بپزید. برای این‌که مرغی با طعم دارچین بپزید؛ باید مقداری پیاز رنده‌شده را به همراه آرد در ماهی‌تابه تفت دهید.

پس از این ادویه پودر دارچین و زعفران را به همراه کمی آب و آب‌لیمو به ماهی‌تابه اضافه کنید. حالا نوبت مرغ‌ها شده‌است که در این مواد تفت داده‌شوند. در آخر مرغ‌های شما طعمی لذیذ با عطری از دارچین خواهند‌داشت.

کاربرد پودر دارچین
کاربرد پودر دارچین در طبخ مرغ

مگر پلو بدون عطر دارچین خوشمزه است؟

امروزه پلو بخش اصلی ناهار و شام همه ما شده‌است. برای اینکه دیگر پلوی تکراری نخورید؛ باید به آن ادویه‌ای خوشمزه اضافه کنید. چرا‌که مهم‌ترین نکته برای تغییر طعم پلو، ادویه‌ها هستند. به همین خاطر خوب است بدانید که مهم‌ترین کاربرد پودر دارچین در انواع پلو است.

به عنوان مثال می‌توانید از ادویه پودر دارچین در انواع پلو مثل کلم‌پلو، هویج‌پلو و لوبیا‌پلو استفاده کنید. با این کار علاوه‌بر از بین‌بردن بوی کلم، هویج و لوبیا در پلو که بعضی افراد از آن بدشان می‌آید؛ پلوی شما با عطر دارچین معطر می‌شود.

همچنین اگر کمی ادویه پودر دارچین را به قیمه‌پلو اضافه کنید؛ غذایی جدید را با طعمی متفاوت برای خانواده خود خواهید‌ پخت. اگر نمی‌دانید که کاربرد پودر دارچین در پلو چطور است؛ می‌گوییم که در زمان جوشش برنج در آب، مقداری از ادویه پودر دارچین را باید در آن بریزید.

تزئینی مقوی و خوش‌طعم در شله‌زرد

آیا شما هم از طرفداران پر‌و‌پا قرص شله‌زرد هستید؟ همیشه فکر می‌کنید علت طعم خوشمزه شله‌زرد نذری چیست؟ می‌خواهید شله‌زردی خوشمزه برای خانواده بپزید؟ خیلی آسان است؛ فقط شله‌زردتان را با دارچین تزئین کنید.

کاربرد پودر دارچین به عنوان تزئین شله‌زرد علاوه بر طعم خوشمزه، خواص زیادی را به آن اضافه می‌کند. وقتی که شما با مقداری از ادویه پودر دارچین شله‌زردتان را تزئین کنید؛ هنگام خوردن دارچین‌ها با شله‌زرد مخلوط می‌شود و خواص آن را با شله‌زرد تجربه می‌کنید.

استفاده از پودر دارچین در آشپزی
استفاده از پودر دارچین در آشپزی

با تزئین شله‌زرد با ادویه پودر دارچین دیگر نگران دیابت خود نخواهید‌بود. چرا که دارچین خاصیت کنترل دیابت را دارد. پس با خیال راحت می‌توانید شله‌زرد دارچینی را بخورید.

البته استفاده از پودر دارچین در آشپزی به شله زرد محدود نمی‌شود. این ادویه در بسیاری از غذاها کاربرد دارد که در مطالب آینده به آن می‌پردازیم.

بهترین زمان ریختن دارچین در غذا چه وقتی است؟

تا اینجا راجع‌به این‌که در چه غذایی از ادویه پودر دارچین به چه شکلی استفاده کنید؛ صحبت کردیم. اما شاید برای‌تان سوال شده‌باشد که چه زمانی باید این ادویه را به غذا اضافه کنید که بهتر باشد؟ در جواب به شما می‌گوییم که بهترین زمان ریختن دارچین در غذاها به جز مرغ، پنج دقیقه آخر است.

دلیل آن هم بسیار واضح است. اگر ادویه پودر دارچین را در ابتدا به غذایتان اضافه کنید؛ عطر و طعم آن در طول پخت از بین می‌رود. به همین خاطر کاری بیهوده است. پس با افزودن ادویه پودر دارچین در پایان پخت غذا، از عطر خوش آن علاوه‌بر غذا در محیط آشپزخانه هم بهره‌مند خواهید‌شد.

تازه اگر از ادویه پودر دارچین بخاطر خواص آن در غذا استفاده می‌کنید؛ باید آن را در اواخر پخت اضافه کنید. چرا که خواص این ادویه مثل لاغری، کنترل دیابت، کنترل کلسترول و جلوگیری از نفخ زمانی که ادویه در طول پخت جوشیده‌شود؛ از بین می‌رود.

بهترین دارچین برای استفاده در غذا

اگر بخواهید از خواص و عطر و طعم خوش ادویه پودر دارچین استفاده کنید؛ باید بهترین دارچین را بخرید. چرا که پودر دارچینی که تازه نباشد؛ بیشتر خواص خود را از دست داده است. برای خرید ادویه پودر دارچینی تازه و خوب می توانید این ادویه را با مراجعه به سایت بایروز تهیه کنید.

سایت بایروز نه تنها بهترین محصولات و ادویه ها مثل ادویه پودر دارچین را به مشتریان خود ارائه می‌دهد؛ بلکه خدمات رایگان دیگری هم دارد که نسبت به خرید حضوری بسیار به صرفه است. به عنوان مثال خرید ادویه پودر دارچین از این سایت ارسال رایگان و ضمانت پس از فروش دارد. پس وقت را تلف نکنید.

محصولات بایروز که پودر دارچین در آن‌ها استفاده شده