عسل خام
عسل خام چیست و چه تفاوتی با عسل معمولی دارد؟
عسل خام چیست؟

عسل خام چیست؟ این عسل چه تفاوتی با عسل معمولی که در بازار موجود است دارد؟

این‌ها سوالاتی است که همه روزه خریداران عسل از کارشناسان بای روز می‌پرسند. ما دائماً در تلاش هستیم تا در مورد تفاوت بین عسل فرآوری شده و عسل خام، به مشتریان و سایر افراد آموزش دهیم. لازم است بدانید که عسل می‌تواند کاملا طبیعی باشد ولی خام نباشد! برای آشنایی با عسل خام و تفاوت‌های آن با عسل فرآوری شده در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

عسل خام چیست؟

به زبان ساده، عسل خام همان عسلی است که در کندوی زنبور عسل است. عسل طبیعی که از بدن زنبور عسل خارج می‌شود، حاوی گرده، مقدار کمی موم، آنزیم‌هایی مانند دیاستاز و اینورتاز و … است. در حالیکه عسلی که از قفسه سوپر مارکت خریداری می‌کنید قبل از اینکه بسته‌بندی شود، فرآوری شده و هیچ گرده و آنزیمی ندارد.

عملیات فرآوری شامل، حرارت دادن، فیلتراسیون زیاد و تصفیه کردن و افزودن مواد ضد گرانول سازی است. این کار برای از بین بردن طبیعت ابری و مات عسل طبیعی، شفاف کردن شیشه عسل و جلوه دادن به آن انجام می شود. همچنین، فرآوری عسل، از شکرک زدن آن که به طور طبیعی پس از مدتی اتفاق می افتد، جلوگیری می کند.

برخی از مشتریان از ما می پرسند “خوب، چه اشکالی در فرآوری وجود دارد؟” مشکل فرآوری این است که حرارت، تمام آنزیم‌های مفید مانند دیاستاز و اینورتاز را از بین می‌برد و تصفیه همه گرده‌های مفید را از بین می‌برد. آنچه باقی می‌ماند، بیشتر مربوط به شربت قند است. در صورتی که عسل فقط به دلیل گرده و آنزیم‌های مفید موجود در آن، یک غذای معجزه آسا محسوب می‌شود.

عسل خام را از کجا تهیه کنیم؟

حال اگر می‌خواهید از مزایای واقعی این ماده غذایی معجزه آسا به نام عسل بهره مند شوید، باید آن را با تمام مواد مغذی دست نخورده به صورت خام مصرف کنید. اگر به دنبال کاهش وزن یا تقویت ایمنی یا درمان آلرژی و یا حتی استفاده از عسل به عنوان یک داروی طبیعی برای زیبایی پوست و صورت هستید، عسل خام چیزی است که نیاز دارید. امروز عسل خام خود را از بای روز سفارش دهید و از مزایای واقعی این غذای معجزه آسا استفاده کنید.

برای آگاهی از انواع عسل طبیعی و خام و مشاوره قبل از خرید، کارشناسان بای روز در ساعات کاری سایت، پاسخگوی شما هستند.


منبع: honeyandspice