5 توصیه برای چاق شدن افراد لاغر
5 توصیه برای چاق شدن افراد لاغر

این روزها که اکثر افراد به دنبال کاهش وزن هستند و انواع رژیم‌ها و ورزش‌ها را انجام ‌دهند تا کمی لاغر بشوند. شاید کمتر بشنویم که کسی به دنبال چاق شدن باشد و وقتی می‌بینیم افرادی به دنبال راه‌های چاق شدن هستند تعجب می‌کنیم که مگر چه اشکالی دارد که آدم لاغر باشد؟!
بعد هم با خود می‌گوییم مگر چاق شدن هم کاری دارد؟ به راحتی می‌توان با کمی پرخوری چاق شد!
اما خوب است بدانیم همانطور که چاقی ضرر و زیان‌های متعددی دارد، لاغری بیش از حد هم مضراتی دارد و گاهی چاق شدن از لاغر شدن هم کار دشوارتری است.

اما چه افرادی لاغر محسوب می‌شوند؟

شاخص توده بدنی (bmi)
شاخص توده بدنی (bmi)

افرادی که شاخص توده بدنی‌شان کمتر از 18/5 باشد دچار کمبود وزن هستند و باید حتما به دنبال راه‌های چاق شدن باشند. برای محاسبه شاخص توده بدنی (bmi) خود می‌توانید در فرم زیر قد و وزن خود را وارد کنید و شاخص توده بدنی و میزان چاقی و لاغری خود را مشاهده فرمایید.

اگر شما لاغر هستید باید بدانید که لاغری عوارض زیر را در پی دارد:
• لاغری بیش از حد موجب می‌شود تراکم استخوان‌ها کم شود و احتمال شکستگی بالاتر برود.
• طبق تحقیقات، افراد لاغر بیشتر به بیماری‌های ریوی دچار می‌شوند.
• افراد لاغر کمتر مواد مغذی مناسب بدن را دریاف میکنند که همین مورد عوارض زیادی را به دنبال خواهد داشت.

اما برای چاق شدن سریع چه راه‌هایی وجود دارد؟

مسلما راه‌های بسیاری برای چاق شدن افراد لاغر وجود دارد اما باید به دنبال راه‌هایی بود که برای سلامتی مشکلی نداشته باشد. در ادامه با پنج روش بدون عارضه و طبیعی چاق شدن افراد لاغر آشنا می‌شوید.

۱- ماست بخورید

ماست پرچرب یکی از غذاهایی است که علاوه بر تاثیر بر روی چاق شدن، به دلیل داشتن پروتئین و کروبوهیدرات فواید بسیاری نیز برای سلامت بدن دارد. البته توجه داشته باشید که طبع ماست سرد است و مصرف زیاد ماست ممکن است باعث سردی معده و مشکلات گوارشی شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای بهره بردن از خواص مفید ماست و از بین بردن عوارض آن، از موادی که مصلح ماست هستند استفاده کنید.

۲- از غذاهای حاوی نشاسته استفاده کنید

یکی دیگر از راه‌های چاق شدن استفاده از محصولات و داروی گیاهی است که نسبت به محصولات شیمیایی مضرات کمتری برای بدن دارند. سیب زمینی، گندم، جو دوسر، حبوبات و … جزء غذاهایی هستند که خوب است به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. مواد نشاسته دار کالری بالایی دارند و یک گزینه مناسب برای چاق شدن است.

۳- چای بابونه

یکی از گیاهان دارویی که برای افزایش اشتها و درنتیجه چاق شدن مفید است استفاده از چای بابونه است. با هزینه کم و به راحتی می‌توانید این چای را استفاده کنید و به مرور شاهد افزایش وزن‌تان خواهید بود.

۴- شیرین بیان

یکی دیگر از گیاهان دارویی برای چاق شدن، استفاده از شیرین بیان است. شیرین بیان را مانند چای درست کنید و مصرف کنید.

۵- چاق شدن با ترکیبات مبتنی بر طب سنتی

حتما خیلی شنیده‌اید که اطرافیان‌تان برای چاق شدن یا لاغر شدن به سراغ طب سنتی رفته‌اند. خوشبختانه در چند سال اخیر طب سنتی توانسته اعتماد مردم را به خود جلب کند.
در این مورد هم متخصصان طب سنتی یک داروی مناسب و سالم برای چاق شدن تهیه کرده‌اند که شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.
خوشبختانه پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با کمک متخصصین توانسته یک محصول کاملا گیاهی و طبیعی را تهیه کند تا افراد بتوانند به راحتی و اطمینان از آن استفاده کنند و به وزن دلخواه‌شان برسند. این محصول با نام پودر گیاهی چاقی سوپر پلنت می‌باشد که علاوه بر تاثیر قابل توجه بر افزایش وزن افراد، باعث رسیدن مواد مغذی به شخص و تقویت بدن او می‌شود.

نتیجه گیری

لاغری می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد. ولی در هر صورت لاغری بیش از حد علاوه بر تاثیرات ظاهری، از نظر سلامتی نیز مورد تایید نمی‌باشد. بای روز پیشنهاد می‌دهد در قدم اول با مراجعه به طبیب یا دکتر علت لاغری خود را متوجه شوید و در صورت نیاز به درمان آن بپردازید. اما برای کسانی که لاغری آن‌ها در اثر بیماری خاصی نمی‌باشد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود به مصرف مواد شیمیایی یا داروهای شیمیایی از جمله اشتها آور رو آورند. در عوض با مصرف مواد غذایی سالم و طبیعی و محصولات مبتنی بر طب سنتی، سلامتی و زیبایی خود را به دست بیاورید. شما برای چاق شدن از طریق مواد غذایی سالم و طبیعی چه تجربه‌هایی دارید؟ لطفا تجربه‌های خودتان را با ما و دیگر خوانندگان این مطلب به میان بگذارید.