چاق شدن با داروهای گیاهی
چاق شدن با داروهای گیاهی و طبیعی

داشتن وزن متعادل یکی از راز‌های سلامتی است. درست است که چاق بودن برای سلامتی مضر است و بر زیبایی فرد نیز اثر نامطلوبی دارد، اما لاغری بیش از حد را نیز دست کم نگیرید، عوارضی که لاغری بیش از حد دارد اگر بیشتر از چاق بودن نباشد کمتر نیست. علاوه بر این لاغر بودن بر روی زیبایی نیز اثر نامناسب می‌گذارد اگر پای صحبت‌های فردی که لاغری بیش از حد دارد نشسته باشید، حتما علاوه بر مشکلات سلامتی از مشکلاتی که برای خرید لباس و عدم تناسب اندام دارد، خواهد گفت.

برای چاق شدن راه‌های فراوانی وجود دارد، ما چاق شدن با داروهای گیاهی و طبیعی را پینشهاد می‌دهیم. در اینجا به تاثیر ۴ داروی گیاهی برای چاق شدن می‌پردازیم:

گل بابونه چاق کننده است

بابونه یکی از گیاهان پرطرفدار است که از قدیم مورد استفاده بوده و در طب سنتی نیز کاربردهای فراوانی دارد و تاثیرات بسیاری بر سلامت فرد دارد.

بابونه بسیار اشتها آور است اما برای چاق شدن سریع به وسیله آن بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  1. بابونه را به صورت چای به همراه لیمو و زنجبیل مخلوط کنید و میل کنید.
  2. بابونه را طولانی مدت و به صورت منظم مصرف کنید.
  3. در مدت زمانی که بابونه را برای چاق شدن مصرف می‌کنید، حتما ورزش را نیز در برنامه روزانه‌تان قرار دهید تا تاثیرش را حس کنید.

زنجبیل با افزایش اشتها باعث چاق شدن میشود

چاق شدن با داروهای گیاهی - زنجبیل
زنجبیل برای افزایش اشتها مفید است و باعث چاقی می شود

کمتر افرادی هستند که از خواص بی‌شمار زنجبیل آگاه نباشند. زنجبیل تاثیر بسیار مفیدی بر مشکلات گوارشی دارد و به دلیل اشتهاآور بودنش یکی از راه‌های چاق شدن نیز محسوب می‌شود.

بهتر است افرادی که می‌خواهند سریع چاق شوند زنجبیل را در غذاهایشان یا به صورت چای استفاده کنند.

 یک نکته مهم در استفاده از گیاهان دارویی این است که با یکی دوبار مصرف شما تاثیر آن را نخواهید دید. باید حتما چندین مرتبه و به صورت منظم از آن استفاده کنید و ناامید نشوید.

تخم کتان می‌تواند چاق کننده باشد

چاق شدن با داروهای گیاهی - بذر کتان
تخم کتان به سرشار از ویتامین B‌ است و موجب افزایش وزن می‌شود

شاید یکی از راحتترین و سریع‌ترین راه چاق شدن استفاده از تخمه کتان باشد که البته از روغن تخم کتان آن نیز می‌توانید استفاده کنید. آن را به غذاها یا سالادتان اضافه کنید. به مرور شاهد افزایش وزنتان خواهید شد.

کتان سرشار از ویتامین B  است و کمتر کسی است که خواص ویتامین B   را نداند، یکی از خواص این ویتامین افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن است.

یونجه، گیاه دارویی چاق کننده

گیاه یونجه به دلیل خواصی که دارد می تواند بر چاقی تاثیر گذار باشد. مخصوصا چاق شدن در ناحیه صورت که این مورد بسیار مورد توجه می باشد. پس می توان با مصرف روزانه نیم استکان عرق یونجه در صبح و عصر به مدت دو هفته اثر بخشی آن را ببینید. توجه داشته باشید زمانی که ۲ هفته به اتمام رسید تا ۲ ماه نباید از گیاه و عرق مصرف کنید. و بعد مجددا این سیکل را طی کنید.

بهترین راه افزایش وزن با داروهای گیاهی

چاق شدن با داروهای گیاهی محدود به این چهار گیاه نمی‌شود. این گیاهان و گیاهان دارویی دیگر برای افزایش وزن مفید هستند و مضرات کمی نیز دارند. اما مصرف داروهای گیاهی معمولا کمی سخت و زمان‌بر می‌باشد. از طرفی گاهی مصرف خودسرانه و بدون آگاهی یک گیاه می‌تواند مشکلاتی برای شخص به وجود آورد.

برای افرادی که عجله دارند و به دنبال راه‌های چاق شدن سریع هستند، استفاده از داروهای گیاهی آماده شده توسط متخصصان طب سنتی و گیاهان دارویی را توصیه می‌کنیم. البته که باید در استفاده از این داروها نیز توجه کرد و از هرجایی این دارو‌ها را تهیه نکرد چون متاسفانه خیلی از این داروها پس از مصرف، فرد را دچار عوارضی می‌کند.

خوشبختانه پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی یک داروی گیاهی با نام پودر چاق کننده گیاهی سوپر پلنت (super plant) برای چاق شدن را تولید کرده است که هیچ گونه عوارضی ندارد، اشتهاآور است و باعث جذب مواد غذایی می‌شود. علاوه بر این باعث تقویت سیستم ایمنی نیز می‌شود.